שמן זרעי המפ אורגני

שמן זרעי המפ אורגני (250 מ"ל) - Pukka לרכישה כעת באתר ביו גאיה. האתר הגדול והמקיף בישראל לקניית תוספי תזונה, ויטמינים ומוצרי פארמה.

לתיאור המלא >
  • כשר
  • כשר בד"צ
  • ללא גלוטן
  • 250 מ"ל
  • 47.20 ₪ ל-100 מ"ל
מחיר רגיל 169.00 ₪ מחיר באתר 118.00 ₪
במלאי
+
הוסף למועדפים

שמן זרעי המפ אורגני (250 מ"ל) - פוקה Pukka

זרעי ההמפ מכילים את הריכוז הגבוה בטבע 80% של חומצות שומן הכרחיות (EPA) ממקור צמחי

אז מהו שמן ההמפ?
שמן המפ מורכב מזרעים של צמח הקנביס. השימוש בצמח זה הוא מהעתיקים ביותר. הממצא העתיק ביותר לשימוש האדם בצמח הוא מ-8000 לפנה"ס, והוא פיסה של אריג. שימושים רפואיים בצמח נמצאו בשנת 2300 לפנה"ס, כאשר קיסר סין האגדי שיין נונג המליץ על זרעי המפ לטיפול בעצירות, גאוט, מלריה ובעיות הורמונאליות. גם ברפואה האיורוודית, הרפואה ההודית העתיקה, נעשה שימוש רפואי בזרעי ההמפ וכן גם ברפואה הערבית העתיקה.
המפ הוא המזון הכי עשיר בנוטריינטים שידוע לאדם. הוא מכיל בצורה מאוזנת חלבונים, ויטמינים, מינרלים, סיבים וחומצות שומן חיוניות. שמן ההמפ הוא מזון מועדף לאנשים שרוצים להישאר בריאים, לחזור במהירות לאיזון, להבריא, להירגע ולהפחית במשקל.

שמן ההמפ מכיל את כל חומצות האמינו והשומן ההכרחיות לגוף על מנת לייצר בריאות קורנת. שום מקור אחר בטבע לא מכיל את הנוטריינטים (אבות המזון) שנמצאים בהמפ בכמות כל כך משמעותית ובצורה כל כך מאוזנת וזמינה לגוף.

שומנים הכרחיים:
לטענת ד"ר מרקולה שמן ההמפ מאופיין ביחס של 1:3 בין אומגה 3 ואומגה 6 אולם בניגוד לשמנים אחרים שמכילים אומגה 3 בריכוז גבוה כמו שמן פשתן ושמן דגים ,שמן ההמפ הוא מקור מועדף מכיוון שהוא מכיל גם סופר אומגה 3, חומצה סטרידונית וסופר אומגה 6, חומצה גמא לינולנית אסיד שאחראיות להורדת דלקות בגוף ולשיפור תפקוד מנטאלי כמו גם על המטבוליזם של חומצות השומן החיוניות לגוף. 10 מ”ל שמן המפ מכיל 1800 מ”ג אומגה 3.

ומה בעניין החלבונים?
שמן ההמפ מכיל יחס 1:2 של חלבונים חשובים אדיסטין ואלבומין בזמינות ביולוגית ובערכים שמתקרבים לחלבון מלא וזמין הרבה יותר מבשר, חלב, דגים וסויה.

ויטמינים ומינרלים
שמן ההמפ הינו מקור אמין גם בצריכת סידן וברזל. בנוסף הוא מכיל ויטמינים ומינרלים כמו :
אבץ, זרחן, מגנזיום, נחושת, מנגנז ויטמיני בי וויטמין אי. וכל זאת ללא אלרגניים, כולסטרול, וללא גלוטן. מה שהופך אותו גם למתאים לחולי צליאק.


איך משתמשים?
לשמן ההמפ טעם אגוזי טעים והוא משמש גם לצרכים קולינריים. ניתן ליטול אותו ישירות או להשתמש כרוטב לסלטים או תבשילים. אין לחמם אותו ויש לשמור אותו במקרר לאחר הפתיחה במשך 5 שבועות. לשמן של פוקה ניתנה כשרות מטעם קהילות האורתודוקסים באמריקה.
אורגני ,ללא גלוטן, לא מהונדס גנטי, ללא אלרגנים, ללא כולסטרול.
טעם אגוזי טעים , מתאים לשימוש במזון, לא לחימום.

כשר - בד"צ איגוד הרבנים