ברזל פלוס

ברזל פלוס (90 כמוסות) - ד"ר גרין לתיאור המלא >
  • כשר
  • כשר בד"צ
  • 90 כמוסות
  • 0.60 ₪ לכמוסה
מחיר רגיל 65.00 ₪ מחיר באתר 54.00 ₪
במלאי
+
הוסף למועדפים

ברזל פלוס - ברזל עדין (90 כמוסות) - ד"ר גרין

אנמיה שמקורה בחוסר בברזל היא בעיה בריאותית רווחת, בייחוד אצל נשים בגיל הפוריות.
הטיפול המקובל באנמיה הוא על ידי מתן ברזל לבליעה, אולם טיפול זה כרוך במספר תופעות לוואי ולוקה במגבלות שונות. מחקר חדש מראה כי באמצעות ברזל עדין (ברזל ביסגליסינאט) ניתן להתגבר על מכשלות אלו ולהבטיח טיפול אפקטיבי בבעיה.

אחד מהקשיים העיקריים בטיפול באנמיה על ידי מתן ברזל בבליעה, הוא השכיחות של מצבי ספיגה מוגבלת של ברזל בגוף. תופעה זו עלולה להיגרם בשל צריכת מזונות הפוגעים בספיגת הברזל כגון תה, קפה וחלב או בשל נטילת תרופות שונות. קושי נוסף הכרוך בטיפול הוא ריבוי תופעות הלוואי הגסטרו-אינטסטינליות המתלוות למתן ברזל בבליעה כגון כאבי בטן, נפיחות בבטן ועצירות.

בשל יכולת הספיגה המוגבלת של הברזל (הסינטטי) נאלצים הרופאים להגביר את מינון הברזל הניתן למטופל, מה שגורם להתחזקות של תופעות הלוואי, המגיע לעתים עד כדי אי-סבילות לטיפול.

על מנת לבדוק חלופה אפשרית להתמודדות עם בעיה זו, ערכו ד"ר ע' חרמש וד"ר ר' אליקים מחקר השוואתי בנושא. המחקר, שנערך במכון הגסטרואנטרולוגי, במחלקה פנימית ד' בביה"ח רמב"ם בחיפה, השווה בין רמת הספיגה של הברזל הניתן באופן מסורתי - ברזל ציטראט לבין זו של הפיתוח הפטנטי - ברזל ביסגליסינאט, הנקרא ברזל עדין.
ברזל זה מורכב ממולקולת ברזל הקשורה לשתי מולקולות של החומצה האמינית גליסין.

מסקנת החוקרים הייתה כי ברזל עדין מהווה טיפול מתאים לאנמיה שמקורה בחוסר בברזל. מחקרים רבים הוכיחו את יעילותו הרבה של ברזל ביסגליסינאט למערכת העיכול, ואת היעדרן של תופעות הלוואי המאפיינות את נטילתם של תכשירי ברזל אחרים.

יתרון נוסף בברזל ביסגליסינאט, הוא בכך שספיגתו אינה מושפעת מרמת החומציות בקיבה ואינה נפגמת בגלל נוכחותם בקיבה של מוצרי מזון שונים, כגון תה, קפה וחלב, או בגלל נטילת תרופות, בסמוך לנטילת תכשיר הברזל.

אופן השימוש:
כמוסה אחת ביום עם הארוחה.

תכולה:
90 כמוסות צמחיות
כל כמוסה מכילה:
36 מ"ג ברזל עדין
400 מק"ג חומצה פולית
100 מ"ג ויטמין C
250 מק"ג ויטמין B12

כשר באישור בד"ץ העדה החרדית