מורינגה

מורינגה (120 כמוסות) - ד"ר גרין לרכישה כעת באתר ביו-גאיה, האתר הגדול והמקיף בישראל לקניית תוספי תזונה, ויטמינים ומוצרי פארמה. לתיאור המלא >
  • 120 כמוסות
  • 0.65 ₪ לכמוסה
מחיר רגיל 125.00 ₪ מחיר באתר 78.00 ₪
במלאי
+
הוסף למועדפים

מורינגה (120 כמוסות) - ד"ר גרין

עצי מורינגה משמשים בארצות מתפתחות לכלי חשוב במאבק בתת תזונה מאחר והוא בעל ערך תזונתי רב.
בדיקה של ההרכב התזונתי של העלים מגלה שהם מכילים כמויות משמעתיות של ויטמינים A,B,C, סידן ברזל וחלבון.
מאמצע המאה הקודמת המורינגה הצליחה לסקרן חוקרים רבים אשר זיהו בצמח רכיב שהתגלה כאנטי בקטריאלי.
מחקרים מוכיחים כי עלי המורינגה טומנים בתוכם כ- 90 ערכים תזונתיים, כ- 46 תרכובות של נוגדי חמצון מסוגים שונים וכ- 36 תרכובות בעלי סגולות נוגדות דלקות ונוגדות תאים סרטניים.
העלים מהווים מקור מזין ביותר של כלורופיל ואומגה 3. כמו-כן היא מכילה 18 חומצות אמינו (כ- 9 מהם חיוניות) ובכך מהווה גם חלבון מלא.
לעלי המורינה יש חשיבות גדולה בהפחתת רמות סוכר בדם. במחקר שבדק נשים אשר נטלו 7 גרם של אבקת עלי מורינגה , כל יום למשך 3 חודשים , הצליחו להוריד את ערך הסוכר בדם ב – 13.5% !!
מחקר אחר הראה כי תוספת של 50 גרם עלי מורינגה לארוחה , הפחית את העלייה ברמות הסוכר בדם אצל חולי סכרת ב – 21%.
עלי המורינגה עשירים בנוגדי חימצון, כולל ויטמין C ,קוורציטין , בטה קרוטן וחומצה כלורוגנית. מחקרים מצאו כי חומצה כלורוגנית עשויה להאט את ספיגת הסוכר בתאים.
ירחון אסייתי למניעת סרטן קבע: " העלים של מורינגה מכונפת, הראו פעילות נוגדת חמצון כתוצאה מהכמות הגבוהה של פוליפנולים .תמצית העשויה מעלים בוגרים וצעירים כאחד, הראתה פעילות נוגדת חמצון חזקה כנגד רדיקלים חופשיים ונתנה הגנה משמעותית כנגד פגיעה חמצונית."
לעץ המורינגה, ישנן יכולות מורידות כולסטרול. במחקר שפורסם בדצמבר 2007 ונעשה על בעלי חיים, נמצא כי פעילות המורינגה זהה בתוצאות לתרופה להורדת כולסטרול בשם סימבסטטין . מחקרים הוכיחו את האפקט מוריד הכולסטרול של המורינגה בארנבים אשר הוזנו במזון עתיר כולסטרול, למשך 12 שבועות של טיפול עם מורינגה, נמצא כי באופן מובהק כי הטיפול הוריד את רמת הכולסטרול ב – 50 יחידות והפחית את הצטברות הפלאק ב – 86% . תוצאות אלו היו ברמה שווה לקבוצת הביקורת שטופלה בסימבסטטין . תוצאות אלו מראות כי צמח המורינגה הוא בעל פעילות נוגדת חמצון, פעילות מפחיתת שומנים בדם ופעילות נוגדת טרשת. צמח המורינגה הינו בעל פוטנציאל טיפולי למניעת מחלות קרדיווסקולריות.

הגנה מפני הרעלת ארסן
לאחרונה התבשרנו בכל אמצעי התקשורת, כי מזוננו מכיל כמויות גדולות של ארסן אורגני ואנאורגני, במיוחד באורז לסוגיו, כולל אורז אורגני. עלי המורינגה והזרעים עשויים להגן עלינו מפני התופעות של הרעלת ארסן. זהום של מי תהום על-ידי ארסן, הפך גם הוא לבעיה כלל עולמית. מחקר שנעשה על בעלי חיים, מצא:

תוספת של אבקת זרעי מורינגה במינון 500 / 250 מ"ג לק"ג מסת גוף, לבעלי חיים שקבלו ארסן יחד עם המורינגה, נצפתה קליטה מופחתת של ארסן ע"י התאים : 55% הפחתה במחזור הדם , 65% הפחתה בתאי הכבד ו 34% הפחתה בתאי המוח. תופעות אלו היו משמעותיות כאשר המינון היה 500 מ"ג אבקת מורינגה לכל ק"ג מסת גוף.

מניסויים אלו ניתן להסיק, כי נטילת אבקת זרעי מורינגה יחד עם ארסן, יכול להגן על בעלי חיים מפני עקה חימצונית ולהפחית את ריכוז הארסן ברקמות.

צריכת מורינגה מכונפת עשויה גם להביא לצמצום בשיעור הסוכר והכולסטרול בדם, זאת בנוסף להשפעות נוגדות חמצון ונוגדות דלקת. המורינגה נחשבת למזינה ביותר ועל כן מתאימה להשלמה ומניעת חסרים בגוף.
עקב תכולת הסיבים הגדולה, נחשבת המורינגה למנקה מערכת העיכול ומסלקת שאריות הבלתי רצויות. בנוסף כדאי להזכיר את האיזוטיאוציאנאטים , שהינם בעלי תכונות אנטי חיידקיות ופועלות היטב כנגד ההליקובקטור הפילורי, חיידק אשר מעורב בגסטריטיס, כיבי קיבה וסרטן קיבה.

זרעי המורינגה נמצאו יעילים לטיהור מים, יותר מאשר רוב המוצרים המסחריים הקיימים כיום. מחקר שנערך באוניברסיטת אופסלה (שבדיה) בשנת 2013 קבע : " חלבון הקיים בזרעי המורינגה, קושר את הזיהומים במים וגורם להם להתגבש בגושים אשר ניתן להסירם מן המים על-ידי פילטר פשוט. חוקרים מאוניברסיטת אופסלה יחד עם חוקרים נוספים מנמיביה, בוטסואנה, צרפת וארה"ב, חקרו את המבנה המיקרוסקופי של הגושים אשר נוצרו בעזרת חלבון המורינגה. התוצאות הראו כי הגושים אשר נוצרו על-ידי זרעי המורינגה, הינם צפופים בהרבה מהגושים אשר נוצרים על-ידי חומרים מגבשים קונבנציונלים. עובדה זו מקילה על תהליך ההפרדה וטיהור המים באזורים נחשלים . ישנה השערה כי יכולתה של המורינגה להתחבר לחומרים מזיקים, מתקיימת גם בתוך הגוף והופכת את המורינגה לצמח מטהר גוף.


מתי כדאי לקחת:
מומלץ ליטול עם הארוחות.

מינון: 2 כמוסות ביום.

תכולה: 120 כמוסות צמחיות.
כל כמוסה מכילה 400 מ"ג אבקת מורינגה (Moringa Oleifera)

*המוצר מגיע באריזת זכוכית.