פרוביוטיקה 25 ביליון

פרוביוטיקה 25 ביליון (60 כמוסות) - ד"ר גרין החיידקים הידידותיים – הם החיידקים הפרוביוטיים שמספקים לגוף הגנה מפני חיידקים מזיקים פתוגניים אשר מנסים באופן קבוע להתנחל בגופנו. לתיאור המלא >
  • 60 כמוסות
  • 2.15 ₪ לכמוסה
מחיר רגיל 150.40 ₪ מחיר באתר 129.00 ₪
במלאי
+
הוסף למועדפים
פרוביוטיקה 25 ביליון (60 כמוסות) - ד"ר גרין

נטילת תוספים פרוביוטיים יכולה לסייע במגוון מצבים כמו כאבי בטן, דלקות, זיהומים בגוף ואפילו אלרגיות.

החיידקים הפרוביוטיים עוזרים לבריאות שלנו: כ-400 זנים שונים של חיידקים "ידידותיים" חיים במערכת העיכול שעוזרים לתפקוד הבריא של הגוף. החיידקים הידידותיים – הם החיידקים הפרוביוטיים שמספקים לגוף הגנה מפני חיידקים מזיקים פתוגניים אשר מנסים באופן קבוע להתנחל בגופנו.

ההגנה על הגוף מפני מזיקים מתבצעת באמצעות מנגנונים שונים כגון: תחרות על מקום המחיה של החיידקים בין סוגי החיידקים השונים, שינוי רמת החומציות לרמה שאינה נוחה לחיידקים המזיקים, ייצור רכיבים הקוטלים את החיידקים המזיקים והפעלה של תאים לבנים מסוגים שונים המסייעים לגוף להגן על עצמו.

יש כמה סיבות משמעותיות, ביניהן שימוש בתרופות, זיהומים ודלקות, תזונה לקויה ומתח נפשי שיכולים לפגוע באוכלוסיית החיידקים הפרוביוטיים בגוף. הטיפול האנטיביוטי לא מבדיל בין החיידקים "הידידותיים" למזיקים וכך, במהלך הטיפול משמידה האנטיביוטיקה גם חיידקים "ידידותיים" המצויים בגוף דרך קבע.

הפרת האיזון של אוכלוסיית החיידקים בגופנו גורמת ליצירת חיידקים עמידים ומזיקים לגוף. נטילת פרוביוטיקה תקטין באופן משמעותי את תופעות הלוואי על ידי החזרת החיידקים הידידותיים שאיבדנו במהלך הטיפול האנטיביוטי".


אופן השימוש:
כמוסה אחת ביום עם הארוחה.

תכולה:
60 כמוסות המכילות: ל.אסידופילוס, ל.פלנטרום, ל.לקטיס, ל.סליוריוס, ל.קאזאי, ל.רמנוסוס, ב.לונגום, ב.ברווי, ב.ביפירום, ל.בולגריקוס, תאית, מגנזיום סטראט.
 

המצבים שפרוביוטיקה יכולה לסייע


מניעה וטיפול בשלשולים
מחקרים במבוגרים והן בילדים הראו שמתן חיידקים פרוביוטיים מקצר את המחלה ואת משך ההפרשה של החיידק או הנגיף בצואה, בעיקר בקרב ילדים. במחקרים נראתה השפעה משמעותית על משך השלשול (25 שעות פחות בקבוצת הפרוביוטיקה), ולא היו תופעות לוואי לאחר שימוש בפרוביוטיקה.

שלשול כתוצאה מאנטיביוטיקה
אחת הבעיות של טיפולים אנטיביוטיים היא שהם גורמים לנזק לפלורה של המעי. הבעיה מאד נפוצה והערכה היא שכ- 30% מהמטופלים באנטיביוטיקה יפתחו שלשולים. כמה עבודות שעסקו בנטילת פרוביוטיקה הן בילדים והן במבוגרים, הראו שמתן של תכשירים פרוביוטיים, יכול למנוע משמעותית שלשול כתוצאה מטיפול באנטיביוטיקה. האפקט מושג קרוב לודאי על ידי חיזוק הפלורה ובכך נמנעת היכולת של חיידקים פתוגניים לגדול.

מניעת מחלות כתוצאה מאשפוז
אחת הבעיות המוכרות באשפוז בבית חולים היא הסיכון לחלות בזיהום נרכש. התופעה נפוצה למדי בעיקר בתינוקות וילדים צעירים למרות ההקפדה על כללי רחיצת ידיים והיגיינה. מחקרים רבים מצביעים על כך שמתן תכשיר פרוביוטי יכול להפחית משמעותית זיהומים הנרכשים בבית חולים.

מניעת אלרגיה
מחקרים רבים הראו כי מתן תכשירים פרוביוטי לאם עוד במהלך ההיריון ובהמשך לתינוק, יכול להפחית עד חצי את הסיכון לפתח תפרחת עורית אלרגית בקרב תינוקות. כמו כן, באלו שכבר פתחו את התפרחת ניתן להוריד משמעותית את החומרה ובכך לחסוך בטיפולים העלולים לגרום לתופעות לוואי קשות. ההשערה היא שחיידקים פרוביוטיים יכולים למנוע חדירה של אנטיגנים שונים שתורמים לתהליך האלרגי או שיש להם יכולת לווסת את תפקודה של מערכת החיסון האחראית לתופעה האלרגית. חשוב לציין כי ההשפעה המיטיבה, יעילה כנראה במקרים קשים יותר.

מחלות מעי דלקתיות
אחד הגורמים העיקריים במחלות אלו הוא הרכב פלורת המעי. מתן פרוביוטיקה הגורם לשינוי הרכב הפלורה יכול תיאורטית להפחית את פעילות המחלה ו/או להאריך את ההפוגות שלה.

מניעת דלקת נמקית של המעי הגס בפגים (Necrotizing enter colitis – NEC)
לפגים ובעיקר קטנים במיוחד יש חוסר בשלות של כל מערכות הגוף, מהן מערכת העיכול שעלולה לפתח (ייתכן שבעת חשיפה למזון) דלקת נמקית של המעי הגס. מחלה זו עלולה להיות מאד קשה ונעשים ניסיונות רבים לנסות להפחית את היארעותה בדרכים שונות, לא תמיד בהצלחה. אחת ההשערות היא שהמחלה נגרמת מכיוון שהפלורה בפגים אינה מפותחת דיה ומושפעת מטיפולים שונים אותם הוא מקבל ובהם גם אנטיביוטיקה. פורסמו עבודות שחלקן בוצעו גם בישראל שהראו שמתן פרוביוטיקה כטיפול מונע לפגים יכולה להפחית משמעותית את התחלואה ממחלה זו.

קוליק בתינוקות
מחקרים מהשנים האחרונות מראות יעילותו של טיפול פרוביוטי לתינוקות עם קוליק. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם רופא הילדים.

זיהומים של הנרתיק
טיפול בזיהומים של הנרתיק. פרוביוטיקה המיועדת לנשים מכילה ריכוז חיידקים מיוחד המחזיר את האיזון לאזור הרירי הרגיש של הוגינה (נרתיק). בכך משמש תחזוקה שוטפת נגד דלקות ופטריות חוזרות ונשנות.

בעיות עיכול
– תוספת לטיפול במחלה הנגרמת על ידי הליקובקטר פילורי
– טיפול בתסמונת המעי הרגיז
– טיפול בעצירות בתינוקות
– טיפול באי סבילות ללקטוז (לחלק מחיידקים אלו יכולת להפריש את האנזים המפרק את סוכר החלב)
– מניעת עששת

מאיזה גיל אפשר להתחיל?
קיים קונצנזוס לגבי הבטיחות של תכשירים פרוביוטיים כולל בתינוקות. אולם חשוב להדגיש שאחת הבעיות המשמעותיות בטיפולים פרוביוטיים היא העובדה שיש סוגים רבים של חיידקים פרוביוטיים ועל כן חשוב מאוד לחקור ולאפיין כל זן וזן בכדי לדעת מהו תפקידו בגוף וכיצד ניתן להשתמש בו שימוש מושכל ובטוח.