אבץ

found 26 products

אתם אולי לא יודעים זאת, אבל אבץ הוא מינרל מתכתי החיוני לבריאות האדם. נכון, לא תמיד קל לזהות מחסור במינרל החשוב הזה, אבל התופעות של המחסור באבץ הן מרחיקות לכת. במאמר הבא נסביר לכם כל מה שאתם צריכים לדעת על צריכה נבונה של אבץ בשביל לשמור על הבריאות שלכם. בואו ניכנס לעובי הקורה ביחד.

מה התפקיד של האבץ בגוף האדם

בשנים האחרונות עולה המודעות לשימוש בתוספי תזונה כדי לשמור על הבריאות. אבל משום מה, אבץ לא זוכה לפופולאריות רבה למרות היותו מרכיב חיוני לבריאות שלנו. כאמור, אנחנו מדברים על מינרל הדרוש לנו בכמות קטנה יחסית, למרות שהרווח שלו עבורנו, עצום. אבץ תורם למערכת החיסון הטבעית של הגוף, לסינתזה של חלבונים, מה שהופך אותו לחומר אפקטיבי גם במקרה של ריפוי פצעים. אבץ הוא מרכיב דומיננטי בהליך תקין של חלוקת התאים בגוף וזה מה שהופך אותו לחומר חיוני עבור התפתחות תקינה של עובר ברחם אימו. בנוסף, אבץ נמצא בתור מעכב צינון, הוא עוזר לשמור על שיער וציפורניים בריאות, יש בו איכויות אנטי בקטריאליות, כך שהסובלים ממחלות המובילות לדלקות בדרכי הנשימה העליונות ימצאו את החומר מסייע להחלמה, עוד נדבר על כך בהרחבה בהמשך, זכרו את הנתון הזה.  

איך מחסור באבץ משפיע על גוף האדם

מחסור באבץ עלול להוביל לשורה ארוכה של סימפטומים. כדי לעשות לכם קצת סדר, ערכנו רשימה המסכמת את כולם:

 1.     ירידה באיכות הזרע אצל גברים: אבץ משפיע על רמות הטסטוסטרון בגוף, מה שמוריד מאיכות הזרע וגם יכול להשפיע על מצב הרוח לא רק בקרב גברים.
 2.     פיגור בגדילה בקרב ילדים: כאמור, האבץ אחראי על התפרקות התאים בגוף, מכאן שהמחסור בו מוריד מהיכולת של הגוף להמשיך ולצמוח.
 3.     נגעים המסרבים להירפא: אבץ מאפשר לגוף להתחיל בתהליך של ריפוי פצעים טבעי. אגב, אחד הסימנים למחסור באבץ יהיו נגעים שלא מצליחים להירפא.
 4.     עייפות וירידה במצב הרוח: משום שהסימפטום שכיח במחלות נוספות, תמיד כדאי לבחון את המקרה עם רופא מומחה.
 5.     פגיעה בחוש הטעם והריח: זוכרים את הדברים שאמרנו בנוגע לדלקות בדרכי הנשימה העליונות והטיפול באמצעות נטילת אבץ ? אנחנו עוד נעמיק בנושא.
 6.     נשירת שיער וציפורניים נשברות: שוב, משום שהמינרל אחראי להתפתחות תקינה של החומרים הללו בגוף, המחסור מוביל לתופעה ההפוכה.

מי עלולים לסבול ממחסור באבץ

העניין הוא שעל אף היותו של המינרל חיוני לגוף האדם, עדיין אין לנו את הכלים לבחון בבדיקת דם פשוטה, את השיעור של זה בגוף. אבל, אנחנו כן יכולים להצביע על קבוצות באוכלוסייה להן יש נטיה לסבול ממחסור באבץ:

-        נשים מניקות

-        ילדים ובני נוער בגיל ההתבגרות

-        אנשים הסובלים ממחלות מעיים

-        בקרב מבוגרים וקשישים

-        מכורים לאלכוהול

-        מי שסובלים ממחלות כרוניות.

אפשר לצרוך אבץ באופן טבעי, אבל זה לא תמיד הפתרון הטוב ביותר

חשוב לציין כי את האבץ אפשר לצרוך על ידי נטילה אקטיבית של תוסף תזונה או על ידי צריכה של מזונות המכילים אבץ. בין היתר אפשר למצוא אבץ במוצרי חלב, בבשר אדום, ביצים, כמו גם בזרעים מסוימים, שומשום וגרעיני חמניה. מטבע הדברים, אפשר כבר להבין כי קבוצה נוספת העומדת בסיכון לסבול ממחסור באבץ היא מי שבוחרים לצרוך תזונה שאינה כוללת מוצרים מהחי. נכון, כאמור, אפשר לצרוך אבץ במאכלים הכוללים אגוזים ושקדים, אבל שימו לב, אם אתם אוכלים באותה הארוחה, אגוזים בליווי קטניות מלאות או דגנים מלאים, החומצה הפיטית המצויה בקטניות ובדגנים תיקשר לאבץ ותפגע בספיגה של המינרל בגוף. יתרה מזאת, בשנים האחרונות לא מעט גידולים חקלאיים ממוקמים בשטחים נטולי אבץ. כך שאלו המקפידים על תזונה צמחונית או טבעונית, צריכים לשקול להיעזר בתוסף תזונה כדי לשמור על בריאותם.

האם אפשר ליטול תוסף אבץ ללא מרשם מרופא?

התשובה היא בגדול כן. אבל, יש יוצאים מן הכלל. בעיקרון, אם אתם מקפידים על צריכה של אבץ בתור חלק מתוספי התזונה אותם אתם נוטלים ביום, יום, ככל הנראה לא תסבלו ממחסור באבץ ואתם יכולים להיות רגועים. אבל, אם אתם בני הגיל השלישי, נשים בהיריון ומי שסובלים ממחלות כרוניות, חשוב לזכור כי נטילה של אבץ יכולה לפגוע בפעולה של תרופות כאלו ואחרות ולא תמיד יהיה נכון לצרוך את המוצר בלי לשאול את הרופא המטפל על המינון המדויק עבורכם. לכן, אנחנו תמיד ממליצים לפנות לבעל מקצוע, כדי ללכת על הצד הבטוח.

אבץ רלוונטי עבור ריפוי פצעים ואפילו כדי להחזיר את חוש הטעם והריח

תוסף אבץ הפך לטיפול שכיח בקרב מי שאיבדו את חוש הטעם והריח בעקבות הקורונה. אמרנו לכם כי יש לאבץ תכונות חיוביות בנוגע לטיפול בדלקות בדרכי הנשימה העליונות. קורונה היא וירוס הפוגע בפעילות הריאות, כך שהטיפול עם תוסף אבץ היה אך מתבקש. כאמור, מדובר על חומר מצויין בקרב מי שרוצים לסייע לגוף בתהליכים של ריפוי פצעים וכדי לשמור על איכות חיים טובה.

תוסף אבץ בעולם הקוסמטיקה

בשנים האחרונות אנחנו רואים תופעה הולכת ומתפתחת של שימוש בתוספי תזונה לשיפור מצב השיער, הציפורניים והעור. על פניו, מדובר על היגיון פשוט. מי שמעוניינת להיראות טוב, צריכה לדאוג לשמור על הבריאות. אם את לא סובלת ממחלה כרונית, לא בהריון ואת רוצה לטפח שיער בריא וציפורניים חזקות, הרי שמדובר על תוסף תזונה מצויין עבורך.

מתי נכון לצרוך תוסף אבץ בשביל לקבל תוצאה מיטבית

כאמור, יש מזונות מסוימים אשר פוגעים ביכולת של הגוף לספוג את המינרל ולהשתמש בו כנדרש. קודם כל, אנחנו רוצים להרגיע אתכם, אתם ממש לא צריכים לזכור הכל בעל פה. לא משנה איזה מוצר תבחרו לרכוש, תוכלו לקרוא את העלון לצרכן ולקבל את כל המידע הרלוונטי. אבל, בגדול אין בעיה לצרוך את המוצר בזמן הארוחה, שכן בניגוד לאבץ שמקורו במזון, אנחנו מדברים על מוצרים שיוצרו במטרה לתת את התוצאות הטובות ביותר, גם בתנאים לא אופטימליים. נקודה נוספת למחשבה, האתגר הגדול ביותר של מי שמעוניינים להוסיף אבץ בתור תוסף תזונה, הוא להתמיד בטיפול. אם אינכם רגילים לנטילה של תוסף תזונה, יכול להיות שיהיה לכם קשה להקפיד על צריכה של אבץ לאורך פרק זמן ממושך. העניין הוא שאם לא תתמידו בטיפול, לא תראו תוצאות. לכן, אנחנו תמיד ממליצים לקחת את המוצר בשעה קבועה ביום ואפילו להוסיף תזכורת בטלפון הנייד או בפתק על המקרר. פשוט, שיהיה ליתר ביטחון.

למצוא את המוצר המתאים לכם

אז אם אתם רוצים להוסיף אבץ לשגרה אנחנו מזמינים אתכם להציץ במגוון המוצרים הקיימים באתר. שימו לב, לא מעט מהמוצרים משלבים מינרלים וויטמינים נוספים, לתוך מוצר אחד. לכן, אנחנו מזמינים אתכם לקרוא עוד מידע, כדי שיהיו בידיכם כל הנתונים, כך שתוכלו לבחור את המוצר שיצליח לענות על כל הדרישות שלכם. אגב, אם אתם לא אוהבים לקחת קפסולות או אם יש לכם בעיה עם נטילה של תוסף תזונה בצורה נוזלית, תשמחו לשמוע כי גם לזה נמצא פתרון ותוכלו לבחור את תוסף התזונה אותו תוכלו לצרוך בלי שום בעיה.  

נמצאו 26 מוצרים

 1. אבץ פיקולינט
  אבץ פיקולינט - אלטמן Altman
  מחיר קטלוגי ‏79.90 ₪ מחיר באתר ‏44.00 ₪
  +
  • 100 טבליות
  • ‏0.44 ₪ לטבלית
 2. אבץ למציצה
  אבץ למציצה - אלטמן Altman
  מחיר קטלוגי ‏79.90 ₪ מחיר באתר ‏43.90 ₪
  +
  • 50 קפליות
  • ‏0.88 ₪ לקפליה
 3. אבץ - ZINC
  אבץ - ZINC - ברא צמחים
  מחיר קטלוגי ‏65.00 ₪ מחיר באתר ‏52.00 ₪
  +
  • 60 כמוסות
  • ‏0.87 ₪ לכמוסה
 4. איירפרו
  איירפרו - Nature's Pro נייצ'רס פרו
  מחיר קטלוגי ‏99.00 ₪ מחיר באתר ‏79.00 ₪
  +
  • 60 כמוסות
  • ‏1.32 ₪ לכמוסה
 5. אבץ פיקולינאט
  אבץ פיקולינאט - נוטריקר Nutricare
  מחיר קטלוגי ‏95.00 ₪ מחיר באתר ‏49.90 ₪
  +
  • 60 כמוסות
  • ‏0.83 ₪ לכמוסה
 6. אבץ פיקולינאט 50 מ"ג
  אבץ פיקולינאט 50 מ"ג - טינק - Tinc
  מחיר קטלוגי ‏69.90 ₪ מחיר באתר ‏45.90 ₪
  +
  • 90 כמוסות
  • ‏0.51 ₪ לכמוסה
 7. אבץ מתיונין
  אבץ מתיונין - Biocare ביוקר
  מחיר קטלוגי ‏174.00 ₪ מחיר באתר ‏129.90 ₪
  +
  • 60 כמוסות
  • ‏2.16 ₪ לכמוסה
 8. אבץ + ויטמין C למציצה
  אבץ + ויטמין C למציצה - OS+
  מחיר קטלוגי ‏59.90 ₪ מחיר באתר ‏45.00 ₪
  +
  • 60 טבליות
  • ‏0.75 ₪ לטבלית
 9. CD קומפלקס
  CD קומפלקס - נוטריקר Nutricare
  מחיר קטלוגי ‏69.90 ₪ מחיר באתר ‏49.90 ₪
  +
  • 60 כמוסות
  • ‏0.83 ₪ לכמוסה
 10. אזל מהמלאי
  ויטהסורב אבץ אסקורבט
  ויטהסורב אבץ אסקורבט - Biocare ביוקר
  מחיר קטלוגי ‏161.00 ₪ מחיר באתר ‏142.50 ₪
  • 30 מ"ל
  • ‏47.50 ₪ ל-10 מ"ל

נמצאו 26 מוצרים