קשר הקורטיזול

כיצד ניתן לשלוט בהורמון הלחץ - הקורטיזול, ולהפחית את הסיכון למחלות

לתיאור המלא >
  • 1 יחידות
  • ‏88.00 ₪ ליח'
מחיר קטלוגי ‏98.00 ₪ מחיר באתר ‏88.00 ₪
במלאי
+
הוסף למועדפים

קשר הקורטיזול - ד"ר שון טלבוט

הורמון הקורטיזול, המיוצר בבלוטת יותרת הכליה, הוא הורמון הלחץ (stress) שהפרשתו  גדלה כשאנו נלחצים (למשל, כשאנו רק חושבים על הדיאטה שלנו, או כששנתנו נודדת ואיננו מצליחים להירדם). מזה 50 שנה מודעים החוקרים לקשר הקיים בין הלחץ לבין הפרשת הקורטיזול ולקשר בין הפרשת הקורטיזול לבין בעיות בריאות.

רבים מאתנו התרגלו לראות בלחץ חלק בלתי נפרד משגרת החיים, אולם מחקרים אחרונים טוענים כי ללחץ יש השפעות ארוכות טווח על בריאותנו, והכל באשמת הקורטיזול!

אלו הן החדשות הרעות. החדשות הטובות הן, שכולנו יכולים לעשות משהו בנידון.

ספר זה מציע לכם תוכנית קלה להבנה ולביצוע, המחולקת ל-5 שלבים, בה תלמדו כיצד להתמודד ביעילות עם מצבי לחץ על ידי שילוב של תזונה נכונה, פעילות גופנית ותוספי תזונה מתאימים, כדי לשלוט ברמות הקורטיזול בגופכם.

בנוסף, מציג הספר את התיאוריות העדכניות ביותר על הקשר שבין התזונה והפיזיולוגיה של הלחץ ומציע שיטות חדשניות ויעילות לטפל במצבי לחץ. הספר נשען על ניסיונו הרב של המחבר והבנתו המקיפה בנושאים אלה והוא מהווה את אחד ממקורות המידע העיקריים בנושא ההתמודדות עם לחצים.

למרות שהספר דן בנושאים רפואיים ומדעיים, הוא כתוב בשפה קולחת וקלה להבנה, והקריאה בו מהנה. לכן הספר מתאים הן לאנשי המקצוע והן לקהל הרחב ואכן, מאז שיצא לאור, הוא זכה לכהן ברשימות רבי-המכר של ספרי הבריאות בארה"ב.

ברקוד: קשר הקורטיזול

מאת: ד"ר שון טלבוט.

מספר עמודים: 267.

על המחבר:

ד"ר שון טלבוט, מומחה אמריקאי ידוע בתחומי בריאות, פיזיולוגיה של הלחץ, ביוכימיה תזונתית ופעילות גופנית. מכהן כפרופ` במחלקה לתזונה של אוניברסיטת יוטה שבארה"ב. ד"ר טלבוט היה הראשון שמצא את הקשר בין הפרשת הקורטיזול ותופעת השמנת-היתר והיה חבר בקבוצת חוקרים שחקרה נזקים בריאותיים נוספים הנגרמים כתוצאה מהפרשת הקורטיזול. ד"ר טלבוט הוא כותב ומרצה מבוקש בכול העולם בנושאי איכות חיים ובריאות.