דונאבה - קדירת בישול יפנית מסורתית

Donabe הוא כלי מסורתי מהמטבח היפני, שנועד להעצים טעמים. הוא מתאים לבישול על גז או בתנור והוא הכלי המושלם ל-One pot meal – ארוחה שלמה בסיר אחד.

לתיאור המלא >
  • 1 יחידות
  • ‏259.00 ₪ ליח'
מחיר קטלוגי ‏329.00 ₪ מחיר באתר ‏259.00 ₪
במלאי
+
הוסף למועדפים

הדונאבה עשוי מחימר איכותי, המצופה גלזורה שנשרפה ב-1200 מעלות. מבנה הקדירה המעוגל והחרס תורמים לכך שהחום נאגר בצורה אחידה לאורך כל זמן הבישול. להבדיל מסירי נירוסטה שצוברים חום בעיקר בתחתית, בדונאבה החום מתפשט בצורה אחידה בכל חלקי הקדירה, מה שמעמיק ומעצים את הטעמים ומעניק לתבשיל טעם משובח.
מיוצר במפעל פורצלן מסורתי בסין.
מכיל 3 ליטר.

נבדק ע"י מכון התקנים ונמצא נקי מרעלים ומתכות כבדות.

 

סירי דונאבה מתאימים לבישולי קדירה מכל סוג וסגנון: אורז לסוגיו, תבשילי ירקות, נזידי עדשים, מרקים, וקדירות בשר ועוף. לא משנה מה תבחרו לבשל, מאורז לבן פשוט ועד תבשיל בשר מתוחכם, הבישול בדונאבה מעניק לאוכל טעם ייחודי שקשה להסביר במילים. זה קשור כאמור בפיזור החום אך גם לאיכות הבסיסית של החרס, שמאזנת את החומציות שבאוכל, יש תרומה לא מבוטלת לטעמים המיוחדים שתבשילי הדונאבה מאופיינים בהם.

בישול בסיר דונאבה הוא פשוט להפליא ואין צורך להכיר את המטבח היפני כדי להשתמש בו: מכניסים פנימה את מה שאוהבים, מוסיפים צמחי תבלין ולאחר כשעה מחכה לכם ארוחה עתירת טעמים בסיר חרס יפהפה, שמגישים למרכז השולחן.

כשמטפלים בהם כראוי, סירי הדונאבה מחזיקים עשרות שנים. ויש שיאמרו גם מאה שנים. יתרה מכך, ככל שסיר הדונאבה ישן יותר, הוא נחשב לאיכותי יותר וטעמו של האוכל המתבשל בו יהיה משובח יותר. במסורת היפנית, את הסירים הישנים שומרים לאירועים מיוחדים ולאורחים. את הארוחות היומיומיות מבשלים בסירים "צעירים" יותר. כשהדונאבה האלה יגיעו לגיל המתאים, לאחר שיבושלו בהם מאות ארוחות, גם הם ישמשו בבוא היום לאורחים.

ברקוד: 7290014587946